Nagarjun
Laxmibhuwan sun chadi

आइफोनका चार मोडल सार्वजनिक, पुरानो प्रोसेसर र डिजाइन, दियो स्याटलाइट कम्युनिकेशन फिचर

होटल गोल्डेन प्लाजा
नेपालगंज टेलरिङ्ग सेन्टर
न्यु सिद्ध लक्ष्मी सुनचाँदी गहना पसल
लक्ष्मी होटल पाटन

आइफोन १४ सिरिजलाई बुधबार एप्पलको ‘फार आउट’ कार्यक्रममा विश्वव्यापी रुपमा सार्वजनिक गरियो । पछिल्लो केही महिनादेखि थुप्रै अफवाहपछि अन्ततः एप्पलको स्मार्टफोनको नयाँ सिरिज हामी सबैमाझ छ । यो सिरिजमा आइफोन १४, आइफोन १४ प्लस, आइफोन १४ प्रो र आइफोन १४ प्रो म्याक्स समावेश छ । एकातिर आइफोन १४ र आइफोन १४ प्रो साना मोडल हुन् भने अर्कोतर्फ आइफोन १४ प्लस र आइफोन १४ प्रे म्याक्स ठूलो स्क्रिन मनपर्नेहरुलाई टार्गेट गर्छन् । प्रो सिरिजबाट नचलाई हटाइएको छ र यसको साटो एउटा पिल शेप होल–पञ्च कटआउटको प्रयोग गरिएको छ जसमा अब फ्रन्ट क्यामरा र फेस आइडी प्रविधि जडान गरिएको छ ।
यसका साथै नन–प्रो मोडल अघिल्लो वर्षको  Apple A15 Bionic SoC मा काम गर्छ भने प्रो मोडलले लेटेस्ट Bionic A16 SoC​ पाएको छ । नयाँ स्मार्टफोन अमेरिकामा वाईफाई बिना ई–सिम एक्टिभेसनसहित आउँछ । पहिलो पटक अमेरिकामा आइफोन मोडलमा सिम ट्रे दिइएको छैन । स्मार्टफोन स्याटलाइट आपतकालीन कम्युनिकेशन टेक्नोलोजीसहित आउँछ जसको उपयोग स्याटलाइटमा आपतकालीन एसओएस पठाउनका लागि गरिन्छ । यो फिचर अमेरिका र क्यानडामा सुरु हुनेछ र यो लेटेस्ट रेन्जसहित दुई वर्षसम्म निःशुल्क प्रदान गरिनेछ ।

आइफोन १४ को मूल्य ७९९ डलर तोकिएको छ । यो स्मार्टफोन पाँच वटा रङमा उपलब्ध हुनेछ । यसै गरी आइफोन १४ प्लसको मूल्य ८९९ डलरबाट सुरु हुन्छ । यो पनि पाँचवटा रङमा उपलब्ध छ ।

आइफोन १४ र १४ प्लसका लागि प्रि अर्डर ९ सेप्टेम्बरदेखि सुरु हुनेछ जहाँ आइफोन १४ को बिक्रि १६ सेप्टेम्बरबाट सुरु हुनेछ, आइफोन १४ प्लसको बिक्रि ७ अक्टोबरदेखि सुरु हुनेछ ।

आइफोन १४ प्रोको मूल्य ९९९ डलरबाट सुरु हुन्छ र सबैभन्दा महँगो आइफोन १४ प्रो म्याक्सको सुरुवाती मूल्य १०९९ डलर तोकिएको छ ।

पराम्बा फेसन गेलरि
Ganesh Sun chadi
Leave A Reply

Your email address will not be published.